Jak na montáž stavebního pouzdra

Stavební pouzdro JAPStavební pouzdra JAP i Alvelis jsou velmi oblíbená, kvalitní a osvědčená pouzdra pro posuvné dveře. Naše stavebniny StavbaOnline.cz vám je nabízí v několika rozměrových variantách a jsou primárně určena pro SDK příčky, tedy sádrokartony a pro zděné příčky. V několika následujících krocích vám popíšeme montážní postup běžných jednokřídlých stavebních pouzder, v našem případě značky JAP.

Před montáží

Stavební pouzdro JAP vám bude dodáno jako jeden celistvý balíček jednotlivých komponent. Součástí každého balení stavebního pouzdra JAP je samozřejmě montážní postup, prostřednictvím kterého budete schopni stavební pouzdro bez obtíží složit. Nechybí ani důležitý výpis součástí pouzdra, které je vhodné ihned po rozbalení důkladně zkontrolovat.

Většina komponent je připevněna k samotnému pouzdru, ať už z vnější nebo vnitřní strany. V balení tak najdete balíček s několika šrouby a prvky, jež slouží pro smontování stavebního pouzdra JAP. V dolní části tohoto produktu je přimontován přepravní kryt, po jehož odstranění můžete vyjmout perlinku, která je důležitým prvkem pro překrývání zdiva a stavebního pouzdra. Nechybí ani krabička na vypínač.

Sestavení stavebního pouzdra

Montáž stavebího pouzdra JAP v rámci zjednodušení vám popíšeme prostřednicím několika srozumitelných bodů.

  1. Prvopočáteční skládání stavebního pouzdra JAP spočívá v nahrazení přepravního krytu montážní lištou, kterou je třeba upevnit ve správném směru. Šroubování probíhá od prvního otvoru, tedy zepředu, směrem k zadní části pouzdra, dokud nedojde k úplnému upevnění. Obdobným způsobem je připevněna montážní lišta také na opačné straně.

  2. Nyní přichází na řadu použití dřevěné stojny. Z ní samotné a ještě z předního krycího plechu, vymontujte všechny šrouby, které následně upotřebíte při montáži vzpěr. Vzpěry jsou samozřejmě součástí celého balení.

  3. Ještě před instalací montážních vzpěr připevněte dřevěnou stojnu k horní vodicí liště. Poté je třeba přišroubovat střední a dolní vzpěru, k čemuž vám poslouží ony čtyři šrouby, vymontované ze stojny a krycího plechu, viz bod 2.

  4. V tento okamžik již máte složenou celou konstrukci stavebního pouzdra JAP. Ještě před jeho uložením do připraveného otvoru nezapomeňte na odehnutí plechů ve spodní části, které slouží pro ukotvení do podlahy.

  5. Celou konstrukci pouzdra JAP následně uložte do připraveného stavebního otvoru. Důležitá je v tento okamžik především výška čisté podlahy. Pokud podlaha ještě není zhotovena, je nutné si vypomoci podložkami (k tomu účelu vám poslouží např.cihly, dřevěné špalky, apod.), jejichž vrchní hrana bude končit na úrovni čisté podlahy. Řídit se můžete i prostřednictvím vyznačené kóty ve výšce jednoho metru, která je na stavebním pouzdru.

  6. Následuje proces vyklínování stavebního pouzdra, které musí být pevně usazeno ve všech směrech. Důležité je také vyvážení stavebního pouzdra, jak ve vertikální, tak horizontální poloze. Jakákoliv nerovnost se pak může projevit především při používání vložených dveří.

  7. Samotný úkon upevnění je prováděn s pomocí nízkoexpanzní pěny po celém obvodě stavebního pouzdra JAP.

Montážní postup je v podstatě stejný u jakýchkoliv typů pouzder značky JAP. Pouze v případě variant Komfort a Parallel je zapotřebí u montáže do zděných příček, ukotvit horní kotvící lištu v momentě, kdy dojde ke spojení obou částí.

V okamžiku zatvrdnutí stavební nízko-expanzní pěny, můžete provádět jakékoliv další pracovní úkony.

Tím je montáž stavebního pouzdra JAP dokončena.

Koupit stavební pouzdra s dopravou ZDARMA

stavební pouzdra

 

Přečtěte si další články z naší stavební poradny:


© 2018 StavbaOnline.cz
Pro Váš pohodlný nákup využíváme soubory cookie. Procházením e-shopu potvrzujete, že jste se seznámil s tím, co cookie jsou a jak je můžete odmítnout. OK, ROZUMÍM