Lepící a stěrkové tmely

Mohlo by vás zajímat

Lepicí a stěrkovací tmel slouží k lepení izolantu k fasádě a následnému provedení základní stěrkovací vrstvy, tedy podkladu pro finální omítku.

Lepicí a stěrkovací tmel je jednosložková sypká hmota určená k rozmíchání ve vodě. Při lepení fasádní tmel naneseme po obvodu izolační desky a v několika bodech uprostřed desky. Stěrkování se provádí nanášením nerezovým hladítkem. Do první vrstvy stěrkového tmelu vtlačíme armovací tkaninu (perlinku) a poté nanaseme další vrstvu stěrky. S lepicím tmelem EXTHERM FIX SF můžete kotvit bez talířových hmoždinek.

Lepící a stěrkový tmel používáme pro lepení polystyrenu nebo minerální vaty k fasádě a poté i pro provedení základní stěrkové vrstvy, tedy podkladu pod finální omítku. Při lepení fasádní tmel aplikujeme po obvodu izolační desky a v několika bodech v ploše desky. Stěrkování se provádí nanášením nerezovým hladítkem. Do první vrstvy stěrkového tmelu vtlačíme armovací tkaninu (perlinku) a poté nanaseme další vrstvu stěrky. Celková vrstva stěrky musí být alespoň 3-5mm silná.

Další možností tvorby venkovní omítky je použití suchých omítkové směsi. Smícháním omítkové směsi s vodou získáme neprobarvenou fasádní omítku, kterou nanášíme nerezovým hladítkem. Probarvení fasádní omítky se provádí fasádními barvami. Ty se aplikují válečkem, nebo stříkací metodou.

 

Lepící a stěrkové tmely - produkty

  • 1
  • 2

Zjistit proč vyzkoušet Baushop.cz


© 2006-2022 StavbaOnline.cz
Pro Váš pohodlný nákup využíváme soubory cookie. Procházením e-shopu potvrzujete, že jste se seznámil s tím, co cookie jsou a jak je můžete odmítnout. OK, ROZUMÍM