Extrudovaný polystyren

Extrudovaný polystyren oproti běžnému EPS polystyrenu má lepší vlastnosti, jako větší pevnost, nenasákavost, zamezení tvorby plísní a v neposlední řady pak jeho výborné tepelně izolační vlastnosti, kvůli kterým xps tvrzený polystyren hlavně používáme.

Proč extrudovaný polystyren

 • Tepelně izolační vlastnosti - extrudovaný polystyren má zejména tepelně izolační funkci, jeho tepelný součinitel je 0,035 W.m-1K-1
 • Nenasákavost - díky výrobní technologie se hrany XPS polystyrenu zacelí a díky tomu je zaručena maximální voděodolnost polystyrenu. Z tohoto důvodu jsou izolační desky XPS aplikovány ideálně v celém rozměru, tedy tak, aby nemusely být řezány a nebyla narušena jejich struktura, což by mohlo vést ke zhoršení schopnosti odolávat vlhkosti.
 • Vysoká pevnost - pro svou pevnost je extrudovaný polystyren ideální pro tepelnou izolaci zatížených podlah. Oproti běžnému podlahovému polystyrenu disponuje polystyren XPS daleko větší pevností v tlaku, dokáže odolat tlaku až 300 kPa. Při zatížení odpovídající 30 tunám na metr čtvereční se stlačí extrudovaný polystyrenu o pouhých 10%.
 • Zamezení vzniku plísní - extrudovaný polystyren v plně uzavřených prostorách, kde může být také přebytek vlhkosti, zabrání tvorbě tolik nepříjemným a nežádoucím plísním.

Extrudovaný polystyren - kvalita

Výrobců extrudovaného xps polystyrenu je spousta, ale rozhodně vám doporučujeme vybírat z těch ověřených. Na trhu je i spousta nekvalitních XPS polystyrenů od neznámých výrobců. Tyto "noname" extrudované polystyreny jsou obvykle levnější, ale mají mnohem horší vlastnosti a také životnost, čímž se vám ve výsledku značně prodraží. Mezi osvědčené výrobce patří výrobci Styrotrade, Isover a Bachl, které mají s výrobou polystyrenů, ať už fasádních či podlahových, dlouholeté zkušenosti. Pokud hledáte pro extrudovaný polystyren xps ceny, podívejte se níže.

Extrudovaný polystyren - produkty

 • Podlahový polystyren Bachl XPS 300 SF

  od 105,10 Kč
  za m2 včetně DPH

   Detail

  Bachl XPS 300 SF je nenasákavý extrudovaný polystyren pro ploché střechy, obrácené střechy, zelené střechy, podlahy, vnější stěny ve styku se zeminou.

 • 1

Proč koupit Extrudovaný polystyren na StavbaOnline.cz

 • Extrudovaný polystyren levně

  U nás nakoupíte produkty z kategorie Extrudovaný polystyren levně a navíc z pohodlí vašeho domova.

 • Extrudovaný polystyren dopravíme až k vám

  Produkty kategorie Extrudovaný polystyren vám dopravíme kamkoliv po celé ČR.

 • Jen kvalitní Extrudovaný polystyren

  U nás koupíte pouze značkové a kvalitní Extrudovaný polystyren.

 • Ověřeno zákazníky

  Díky spokojenosti našich zákazníků jsme získali certifikát Ověřeno zákazníky od Heureka.cz.


© 2018 StavbaOnline.cz
Pro Váš pohodlný nákup využíváme soubory cookie. Procházením e-shopu potvrzujete, že jste se seznámil s tím, co cookie jsou a jak je můžete odmítnout. OK, ROZUMÍM