Poradna - články

Jak správně udělat podlahu - část.2

V pokračování článku "Jak udělat podlahu" se podrobněji věnujeme druhému typu podlahy, tedy lité, neboli těžké podlaze.

Jak udělat podlahu

Konstrukce podlahy obecně dělíme na tzv.těžkou, tedy betonovou podlahu a lehkou podlahu, někdy také nazývanou plovoucí. Přečtěte si článek věnovaný lehké podlaze, jejím variantám a výhodám.

Jak vybrat hydroizolace

Hydroizolace neboli izolace proti vlhkosti a vodě jsou velmi důležitou součástí každé stavby. Kvalitní hydroizolace vám zajistí ochranu budovy před nežádoucími účinky vnějšího i vnitřního prostředí.

Jak na montáž stavebního pouzdra JAP

Stavební pouzdra JAP jsou velmi oblíbená, kvalitní a osvědčená pouzdra pro posuvné dveře. Naše stavebniny StavbaOnline.cz vám je nabízí v několika rozměrových variantách a jsou primárně určena pro SDK příčky, tedy sádrokartony a pro zděné příčky. V několika následujících krocích se vám popíšeme montážní postup běžných jednokřídlých stavebních pouzder značky JAP.

Vše o OSB deskách

Stavíte dřevostavbu? Hledáte vhodný materiál pro podlahu chaty nebo podklad pro asfaltové šindele? To co hledáte jsou OSB desky. OSB desky jsou nejpoužívanější a nejprodávanější stavební desky, které mají široké možnosti použití.

Kvalitní minerální vaty Rockwool

Stavíte dřevostavbu? Hledáte vhodný materiál pro podlahu chaty nebo podklad pro asfaltové šindele? To co hledáte jsou OSB desky. OSB desky jsou nejpoužívanější a nejprodávanější stavební desky, které mají široké možnosti použití.

Jak vybrat zábradlí

Stavíte či rekonstruujete? Řešíte schodiště? Pak jste určitě narazili na problém se jménem zábradlí. Kde kdo si řekne, že je to v podstatě prkotina. Ale kdo si řešením schodiště prošel, ví, že to taková legrace není.

Sádrokarton - návody a tipy

Sádrokartonové systémy suché vnitřní výstavby jsou určeny pro širokou oblast použití v interiérech, a to jak u novostaveb, tak i při rekonstrukcích a při opravách bytových, občanských i průmyslových staveb.

Jak na fasádu

Zateplení fasády domu Vám přinese zásadní úsporu energií spojených jak s vytápěním, tak i s klimatizování vnitřních prostor. Zateplením můžete docílit až 30% úspory nákladů, což při neustále rostoucích cenách energií je jistě nezanedbatelné.

Dotační program Zelená úsporám

Dotační program Zelená úsporám spustilo MŽP 22. Dubna 2009 na podporu nízkoenergetického bydlení a investic do energetických úspor.

Jak postavit pergolu

Pergola je velmi moderním prvkem zahradní architektury, který vás ochrání před žhavými slunečními paprsky a nebo nechtěným pohledy sousedů. Pro svou nenáročnost zvládne postavit pergolu opravdu každý svépomocí a většinou si vystačíme s běžným elektrickým nářadím.


© 2018 StavbaOnline.cz
Pro Váš pohodlný nákup využíváme soubory cookie. Procházením e-shopu potvrzujete, že jste se seznámil s tím, co cookie jsou a jak je můžete odmítnout. OK, ROZUMÍM